MĒRĶTIECĪGA TEHNOLOĢIJA

Jaunais Ford ir veidots tā, lai uzlabotu visus braukšanas pieredzes aspektus. Jaunās paaudzes automobilis ir aprīkots ar tādām funkcijām kā Ford Co-Pilot360 un palīgsistēmām, kas ietver adaptīvo kruīza kontroli ar Stop and Go un joslas centrēšanas tehnoloģiju, kā arī aktīvo parkošanās palīgsistēmu 2. Šīs viedās tehnoloģijas palīdz pārvaldīt akselerāciju, bremzēšanu un pat stūrēšanu. Tā ir tik nemanāma un viegli izmantojama tehnoloģija, ka jūs pat nesapratīsit, kā varējāt braukt bez tās.

JŪSU PERSONĪGAIS BRAUKŠANAS ASISTENTS

Ford Co-Pilot360 ietver virkni tehnoloģiju, kas padara braukšanu tik ērtu kā vēl nekad. Adaptīvā kruīza kontrole ar Stop & Go funkciju automātiski iestata braukšanas ātrumu atbilstoši priekšā braucošajam transportlīdzeklim, pilnībā nobremzē automobili, kad tas ir nepieciešams, un izslēdz dzinēju. Kad kustība atkal atsākas, dzinējs atkal tiek ieslēgts un automobilis turpina braukt tālāk. Turklāt sistēma atpazīst ceļa zīmes un attiecīgi pielāgo braukšanas ātrumu. Joslas saglabāšanas palīgsistēma palīdz saglabāt braukšanas kursu un notur automobili joslas vidū.

NOVIETOT AUTOMOBILI STĀVVIETĀ VĒL NEKAD NAV BIJIS TIK VIEGLI

Nospiežot tikai vienu pogu, parkošanās palīgsistēma ar parkošanās un izbraukšanas funkciju (aktīvā parkošanās palīgsistēma), izmantojot ultraskaņas sensorus, uztver pietiekami lielas stāvvietas paralēli braukšanas virzienam un iestūrē tajās automobili, bet jums tikai jākontrolē akseleratora un bremžu pedālis un pārnesumi. Izbraukšanas funkcija palīdz tikt ārā no visšaurākajām stāvvietām. Papildu sensori aizmugurē palīdz novietot automobili arī stāvvietās perpendikulāri brauktuvei.

LUKTURI, KAS PARĀDA, KAS NOTIEK AIZ LĪKUMA

Adaptīvie ksenona lukturi veiktspējas ziņā ir divreiz spēcīgāki nekā parastie lukturi. Tos darbina apgaismojuma sistēma, kas automātiski pielāgo gaismas sadalījumu braukšanas situācijai, ātrumam un laikapstākļiem. Sistēma nodrošina maigu pāreju starp dažādiem apgaismojuma režīmiem. Tās pamatā ir dinamiskās līkumu gaismas, adaptīvie lukturi, kā arī LED dienas braukšanas gaismas, nodrošinot labāku redzamību visiem.

JUMS IDEĀLI PIELĀGOTA BRAUKŠANAS DINAMIKA

Pielāgojiet braukšanas īpašības pilnīgi individuāli, noregulējot akseleratora pedāļa, stūres un pat pārnesumkārbas reakciju atbilstoši savam braukšanas stilam. Cita starpā ir pieejami braukšanas režīmi „Normal“, „Eco“ un „Sport“.

STĀVBREMZE AR VIENU POGAS SPIEDIENU

Apgrūtinošā rokas bremzes novilkšana ir kļuvusi par pagātni. Pateicoties elektroniskajai stāvbremzei, pietiek ar vienu pogas spiedienu, lai nobloķētu riteņus un droši novietotu automobili stāvēšanai.

SVARĪGAIS VIENMĒR ACU PRIEKŠĀ

Svarīgāko informāciju, piemēram, braukšanas ātrumu vai navigācijas sistēmas norādījumus, vējstikla displejs attēlo tieši jūsu redzes laukā. Tādā veidā jums nav jānovērš skatiens no ceļa un mazāk tiek novērsta jūsu uzmanība no braukšanas. Attēloto informāciju var vienkārši pielāgot jūsu vajadzībām.

SEKO LĪDZI JŪSU VIETĀ

Ceļa zīmju atpazīšanas sistēma ar priekšējās kameras palīdzību automātiski reģistrē apdzīšanas aizlieguma un braukšanas ātruma ierobežojuma ceļa zīmes, kurām jūs pabraucat garām. Pēc tam tās tiek papildus attēlotas mērinstrumentu panelī. Sistēma jums palīdz, pievēršot jūsu uzmanību svarīgiem norādījumiem, kurus jūs varbūt esat palaidis garām. Ja tiek pārsniegts braukšanas ātruma ierobežojums, mērinstrumentu panelī tiek attēlots papildu brīdinājums.

JAUDA, KURU VĒLATIES, EFEKTIVITĀTE, KAS JUMS NEPIECIEŠAMA

Jaunais Focus pieejams komplektācijā ar jaudīgiem un ekonomiskiem dzinējiem, ko papildina 8 pārnesumu automātiskā transmisija vai 6 pārnesumu manuālā transmisija. Arī virsbūves dizains ir ticis pielāgots, lai kļūtu sportiskāks, aerodinamiskāks, kā arī uzlabotu efektivitāti.

JAUNA ASTOŅPAKĀPJU AUTOMĀTISKA PĀRNESUMKĀRBA AR PĀRNESUMU PĀRSLĒGŠANAS POGU

Jaunais Ford Focus ir pirmais Ford modelis, kas aprīkots ar jaunās paaudzes astoņpakāpju automātisko pārnesumkārbu. Uzlabotā pārnesumu attiecība un efektīvās pārnesumu pakāpes, kā arī Ford īpašā zemas viskozitātes transmisijas eļļa samazina enerģijas zudumus un degvielas patēriņu. Par to liecina jaudīgāks paātrinājums un plūstošāka pārnesumu maiņa dažādos braukšanas apstākļos. Turklāt klasisko pārnesumu pārslēgu ir nomainījusi spiedpoga — elektroniskais pārnesumu pārslēgs, kas padara salonu vēl tīrāku un mūsdienīgāku.

EFEKTĪVA DZINĒJA IZMANTOŠANA

Uzlabotie Ford EcoBoost 1,0 l un 1,5 l dzinēji piedāvā veiktspēju, kas parasti tiek sagaidīta no ievērojami lielākiem dzinējiem. Patiecoties Ford EcoBoost tehnoloģijai, dzinēji ir īpaši klusi un jaudīgi. Vēl lielāku efektivitāti nodrošina automātiskā cilindra atslēgšanas sistēma. Kad griezes moments ir zems, viens cilindrs tiek automātiski deaktivizēts, lai ietaupītu degvielu. Kad atkal ir nepieciešama pilna jauda, cilindrs ieslēdzas un nodrošina spēcīgu paātrinājumu.

JAUNS STANDARTS MŪSU DĪZEĻDZINĒJIEM

Ford EcoBlue 1,5 l un 2,0 l dīzeļdzinēji ir aprīkoti ar mūsdienīgām turbokompresora tehnoloģijām. Pateicoties tām, dzinēji ir vēl efektīvāki, ātrāki, reaģētspējīgāki un klusāki nekā iepriekš.

KOMFORTS UN SAVIENOJAMĪBA

Skaidras līnijas, plūstošs dizains un izsmalcināts izskats. Jaunā Focus salons ir vēl komfortablāks, ietilpīgāks un modernāks. Tagad jūs vienmēr esat savienots ar savu automobili, lai arī kur atrastos. Papildaprīkojumā pieejamais jaunais FordPass Connect modems nodrošina plašu funkciju klāstu, piemēram, Live Traffic, Wi-Fi tīklāju un eCall. Lejupielādējiet FordPass lietotni savā viedtālrunī, lai gūtu piekļuvi arī citām FordPass Connect funkcijām. Piemēram, atslēgšana un aizslēgšana ar tālvadību, automobiļa iedarbināšana ar tālvadību (tikai automobiļiem ar automātisko transmisiju), automobiļa atrašanās vietas noteikšana un citas.

VĒL SAVIENOTĀKA PASAULE

Ford Focus pirmo reizi ir pieejams ar sistēmu FordPass Connect-Modem. Tā piedāvā virkni svarīgu priekšrocību, tostarp 4G LTE WiFi līdz desmit ierīcēm, kā arī ceļu satiksmes informāciju reāllaikā, saglabājot to tieši navigācijas sistēmā. Avārijas gadījumā FordPass Connect var automātiski veikt eZvanu (ārkārtas zvanu) avārijas dienestiem un nosūtīt tiem jūsu automobiļa atrašanās vietu.

VĒL VAIRĀK FUNKCIJU AR FORDPASS LIETOTNI

FordPass Connect5 piedāvā vēl vairāk iespēju, ja jūs savienojat to ar savu viedtālruni, izmantojot FordPass lietotni. Kolīdz tas ir pievienots, jūs varat, piemēram, meklēt savu automobili un no attāluma atslēgt un aizslēgt to. Tāpat jūs varat uzzināt informāciju par degvielas uzpildes līmeni, nobraukto attālumu un riepu spiedienu. Turklāt navigācijas sistēmu var ieprogrammēt mājās, nosūtot galamērķi tieši uz automobili.

KOMUNIKĀCIJU NĀKAMAIS LĪMENIS

Ford SYNC 39 ir mūsu veiksmīgo komunikācijas, informācijas un izklaides sistēmu jaunākā paaudze. Tā vienkāršo dažādu automobiļa funkciju izmantošanu. Tāpat kā ar Ford SYNC, zvanus var veikt brīvroku režīmā, teksta ziņojumi tiek nolasīti skaļi, kā arī uz tiem tiek atbildēts. Turklāt audiosistēmu un papildaprīkojumā pieejamo navigācijas sistēmu var vadīt ar balsi vai jauno 20,3 cm (8 collu) skārienekrānu. Ford SYNC 3 var izmantot ne tikai ar AppLink funkciju, bet arī Apple CarPlay un Android Auto, kas piedāvā vēl citus savienojamības risinājumus.

SPĒCĪGĀKA SKAŅA AR B&O PLAY

Jūsu iecienītākā mūzika vislabākajā skaņas kvalitātē jebkura brauciena laikā. Tieši to nodrošina B&O PLAY skaņas sistēma jaunajā Ford Focus. B&O PLAY valdzina ar spēcīgu 675 vatu zemo frekvenču skaļruni. Izstrādes laikā tā tika izmēģināta dažādos braukšanas apstākļos, lai jūs varētu baudīt labāko kvalitāti jebkurā situācijā.

LIELISKS SKATS

Elektroniskā panorāmas jumta lūka gādā par gaišu un mājīgu salonu. Siltumatstarojošais stikls „Solar Reflect“ novērš pārmērīgu salona sasilšanu. Elektroniskais lūkas aizklājs nodrošina nepieciešamo ēnu un aizsargā no nevēlamiem skatieniem.

AUTOMĀTISKA BAGĀŽAS NODALĪJUMA ATVĒRŠANA

Ar sensoriem aprīkotās bagāžas nodalījuma durvis (tikai versijā Turnier) atvieglo jūsu dzīvi, kad jūsu rokas ir pilnas. Vienkārši pakustinot kāju zem aizmugurējā bampera, bagāžas nodalījuma durvis atveras un aizveras automātiski. Bagāžas nodalījuma durvju kustību var apturēt jebkurā brīdī, taču kustība tiek apturēta automātiski, uztverot šķērsli.

UZLĀDĒ CEĻĀ

Jaunā Ford Focus salons ir veidots tā, lai piedāvātu jums maksimāli daudz vietas un komforta. Multivides ierīču novietnē bez problēmām var ielikt arī lielākus viedtālruņus, turklāt tos var uzlādēt gan ar vadu, gan bez tā.

JŪSU DROŠĪBA. MŪSU PRIORITĀTE

Plašs viedo tehnoloģiju klāsts rūpējas par jūsu, jūsu ģimenes un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību. Piemēram, aktīvā bremzēšanas palīgsistēma un pirmssadursmes bremzēšanas palīgsistēma ar gājēju un riteņbraucēju uzraudzības sistēmu brīdina par iespējamām sadursmēm, kā arī automātiski bremzē, ja jūs to nepaspējat.

SPĒJA NOVĒRST AVĀRIJAS

Pirmssadursmes bremzēšanas palīgsistēma apvieno vairākas sistēmas, kas palīdz autovadītājam izvairīties no sadursmēm ar citiem transportlīdzekļiem vai mīkstināt to sekas. Papildus radaru sensoriem tā izmanto priekšējo kameru un ir aktīva visā braukšanas ātruma diapazonā. Ja tiek uztverta iespējama sadursme, tiek attēlots vizuāls brīdinājums mērinstrumentu panelī un atskan skaņas brīdinājums. Ja autovadītājs nereaģē, sistēma paaugstina bremžu sistēmas spiedienu un, ja nepieciešams, uzsāk bremzēšanas procesu.

BREMZĒŠANAS ATBALSTS, BRAUCOT AR LIELĀKU ĀTRUMU

Aktīvā avārijas bremzēšanas palīgsistēma ir darbojas, ja braukšanas ātrums pārsniedz 50 km/h. Ar radaru sensoru palīdzību tā noskenē priekšā esošo ceļu un avārijas gadījumā paaugstina bremžu sistēmas spiedienu, lai nodrošinātu pēc iespējas īsāku bremzēšanas ceļu. Ja autovadītājs nereaģē, sistēma automātiski bremzē automobili ar pilnu bremžu spēku.

NOVĒRŠ KAITINOŠAS ŠVĪKAS UN SKRĀPĒJUMUS

Durvju malu aizsargi nodrošina aizsardzību pret skrāpējumiem, kas rodas gan jūsu, gan blakus esošajam automobilim, neuzmanīgi atverot durvis. No plastmasas un gumijas izgatavotā līste vienā mirklī izbīdās pret durvju malu, lai to aizsargātu. Tas ir īpaši praktiski, kad automobilis ir novietots šaurā stāvvietā.

VIETA VISAM

Katrs jaunā salona milimetrs ticis izmantots maksimāli, lai padarītu jauno Focus vēl daudzpusīgāku. Jūs novērtēsit iespaidīgu vietu galvai, kājām un elkoņiem gan automobiļa priekšpusē, gan aizmugurē – pat jūsu garākie pasažieri jutīsies ērti. Aizmugurējie sēdekļi ir sadalīti 60/40 un var tikt gandrīz pilnībā nolocīti, tādējādi paplašinot bagāžas nodalījumu. Bagāžas nodalījuma grīdu iespējams pielāgot: to var pacelt, lai izveidotu slepenu mantu novietni, vai nolaist, lai paplašinātu bagāžas nodalījumu.

PLAŠUMS

Pateicoties jaunā Ford Focus bagāžas nodalījumam, jūs varat paņemt līdzi tik daudz bagāžas, cik vien jums ir nepieciešams. Pieaugušie pasažieri priecāsies par papildu vietu ceļiem un kājām, jo īpaši garos pārbraucienos. Regulējamā bagāžas nodalījuma grīda un automātiski atveramās bagāžas nodalījuma durvis (tikai versijā Turnier) padara bagāžas iekraušanu par atpūtu.

IETILPĪGS UN ELEGANTS

Atvērtais un pievilcīgais salona izkārtojums gādā ne tikai par patīkamu braucienu. Tajā ir arī daudz vairāk vietas. Salons ir ietilpīgāks, gaišāks un gaisīgāks nekā iepriekš un rada patīkamu atmosfēru.

BAGĀŽAS NODALĪJUMA GRĪDA, KAS PIELĀGOJAS

Neatkarīgi no tā, vai jums vajag pēc iespējas vairāk vietas bagāžai vai līdzenu bagāžas nodalījuma grīdu — regulējamo bagāžas nodalījuma grīdu var iestatīt divos dažādos līmeņos.

TIK DAUDZ VIETAS, CIK NEPIECIEŠAMS

Lai arī kādu modeli jūs izvēlētos, jaunais Ford Focus piedāvā jums tieši tik daudz vietas, cik nepieciešams. Lai nodrošinātu maksimālu pielāgošanu, aizmugurējo sēdekli ar 60:40 dalījumu var gandrīz pilnībā nolocīt, turklāt tajā ir praktiska atvere slēpju pārvadāšanai.